לחיות ביפו בתקופה הזו

במהלך מבצע "שומר החומות" המתח בערים המעורבות הלך וגבר, בחלקן היו הפגנות גדולות ובחלק אחר גם ונדליזם ומעשי אלימות מזעזעים. כך או כך עם סיום המבצע חזרנו כולנו אל השגרה וגם בערים המעורבות כמובן, שם תצטרכו לא רק לנקות את מעשי הוונדליזם שסימנו את ימי הלחמה אלא גם לאחות את השברים והאמון שאבד לחלק מהאזרחים. אחת מאותן ערבים מוערבות וידועה בשקט והרמוניה שלה, היא העיר יפו והיא מעורבת בין יהודים לערבים ברוב חלקי העיר. אך גם שם בתקופת מבצע שומר החומות המתח עלה בין התושבים והפגנות הפכו למקרי אלימות מזעזעים ופיזור שלהם בכוח על ידי משטרה, היה בלא מעט מהן כחלק מהשגרה. כיום התושבים מנסים לחזור אל ההרמוניה המשותפת שנבנתה במשך שנים.

המסעדות והתרבות

אזור יפו בעיר תל אביב נחשב לאזור יחסית הומה ושוקק חיים, תוכלו למצוא בו לא מעט מסעדות קולינריות אשר יתנו לכם הצצה אל לא מעט מטבחים שונים ובעיקרם המטבח הערבי והמזרח תיכוני. רובן של מסעדות אלו נפגעו עם תחילת מגפת הקורונה, דבר שגרם להפסקת עבודה של חלק לא קטן מהמסעדות. אך עם פרוץ המלחמה והמתיחות שפקדו גם את אזור יפו, ספגו המסעדות עוד מכה בזמן שניסו להתאושש, וכיום הן מצליחות לחזור לא השגרה ומרביתן מנהלות שגרה כמעט זהה לזו שהייתה לפני המבצע והמגפה. אך יפו היא לא רק מסעדות בעלות טעמים מגוונים ושונים, אלא גם מקומות קהילה ותרבות אשר חזרו ביתר שאת אל השגרה עם מופעים חדשים ופעילויות לתושבי הקהילה. אז אמנם המתח עודנו מורגש טיפה באוויר, אך בכל הקשור למסעדות ולמקומות בילוי תהיו בטוחים כי רוב המסעדות חזרו לפעילות. 

חיי קהילה יפו

המרקם העדין שבין היהודים אל הערבים באזור יפו מורגש כמעט בכל שדרה בעיר, שמסעדה בבעלותם של יהודים(לעיתים גם בעלת מטבח יהודי כזה או אחר) מנוהלת מטרים ספורים או חנות אחרי ולפני מסעדה בבעלות ערבים. כמובן שהמתח והחשד שמתגלים עם מבצעים כאלו כבר הפך כמעט ל"טבעי" במדינת ישראל, אך המציאות והשגרה חזקים גם יריבויות אידיאולוגיות ונראה כי המרקם החברתי באזור יפו חזר כמעט לעצמו. אמנם החשדות והאשמות עדיין עומדות באוויר, לעיתים בבתי המשפט או המדיות השונות, אך עם החזרה אל השגרה גם חיי הקהילה שאליה התרגלו ביפו שבה באופן טבעי אל התושבים. המרקם אמנם עדיין לא כשהיה בעבר, אך היו בטוחים שככל שהזמן יחלוף הוא ישוב להיות טבעי כפי שהיה בעבר.

נראה גם כי פרויקטי הנדל"ן היוקרתיים בעיר ממשיכים לשגשג כמו https://yav.co.il/blog/אזורים-למגורים-ביפו/