איך לבחור עורך דין התחדשות עירונית

אפשר לראות בשנים האחרונות עוד ועוד פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, החל מקריית שמונה שבצפון ועד אל באר שבע בדרום. פרויקטים אלו בחלקם פרויקטים של פינוי בינוי וחלקם אחראים רק על שיפוץ יסודות הרחבות וכו. ואם גם הבניין שבו אתם גרים מועמד לפרויקט של התחדשות עירונית, חשוב מאוד שתבחרו עורך דין שיעזור בייצוג שלכם אל מול היזם. מכיוון שלעיתים זהות עורך הדין המייצג את הדיירים, יכולה להיות חשובה יותר מהזהותו של היזם. ומכיוון שלעורך הדין יש משקל כל כך חשוב בהשלמת תהליך שנקרא "התחדשות עירונית", הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון עורך הדין התחדשות עירונית עבור הפרויקט שלכם.

עורך דין של היזם? או של הבניין?

לא מעט מדיירים אשר רוצים להוציא לפועל את תוכנית התמ"א לבניין שלהם, עלולים להיתקל במכשול הראשוני שהוא עורך הדין. מכיוון שהוא אחראי על לא מעט מעבודת הניירת מסביב לפרויקטים מסוג זה, חשוב דבר ראשון למצוא עורך דין אשר מתמחה בענייני נדל"ן עם ניסיון מוכח בפרויקטים של תמ"א, גם בתחום חיזוקים וגם פינוי ובינוי. דבר נוסף שלא פחות חשוב הוא שעורך הדין אינו יכול לייצג גם את היזם.  יחד עם כל אלו חשוב גם לוודא כי שכר הטרחה של עורך הדין גם הוגן בהתאם לשוק, מכיוון שאת שכר הטרחה משלם היזם על מנת לשמור על ניטרליות עד כמה שניתן.

תכנית מתאר עם עורך הדין

רג לפני שהניסיון בתחום תמ"א שובה אתכם, חשוב שתוודא אם בעברו של עורך הדין ישנם תביעות בועדת האתיקה נגדו, בעבר או בהווה. את אלו תוכלו לוודא אל מול לשכת עורכי הדין. דבר נוסף שיש לקבוע עם עורך הדין לפני החתימה על חוזה עבודה הוא שקיפות, לכן כדאי שתבקשו כי בהסכם תהיה שקיפות בין היזם אל עורך הדין ובין הדיירים. כך תוכלו גם לדעת לוודא כי היזם עומד ביעדים והזמנים שהצבתם עם חתימת ההסכם. יחד עם אלו חשוב לוודא אל מול המשרד את זמינותו של עורך הדין, כמובן אם מדובר במשרד עורכי דין אז תבקשו בהירות בנוגע לזהותו של עורך הדין המלווה אתכם בזמן הפרויקט. כל אלו יעזור לכם עם מפלס כאב הראש בכל הנוגע לבחירת עורך דין המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם.