המפץ הגדול והאגו

במקום שבו המדע המודרני מתקשה חכמת הקבלה מפיצה אור. חכמת הקבלה, כמדע העתיק בעולם, טוענת כי לאדם אין צורך יותר מאשר כל צורכו להכרחיות ומעבר לכך היא מלמדת איך להגיע מאגואיזם (אהבה עצמית) לאלטרואיזם (אהבת זולת).

בטבע יש הרמוניה מלאה חוץ מהאדם שעליו להצטרף להרמוניה זו, להגיע לשלב הבא של התפתחות. המדע, בכל התחומים, נכשל עד כה במשימה לכוון את האדם למטרה זו, כי הוא בעצמו נמצא במשבר גדול. הבעיה העיקרית נמצאת ביחסים בין האנשים, בכפר הגלובלי. היום, בכל העולם, רואים דיכאון וחוסר-אונים, והפתרון שהמדע מציע מסתכם בשימוש בסמים ותרופות. אנשים מרגישים כי אין להם תכלית לחיים ושואלים את עצמם מדוע הם חייבים להתאמץ. הם מגיעים לפירוד, גרושים והתבודדות ואפילו אינם מודעים לסיבה שהניעה אותם להגיע לנקודה הזו.

"המדע מצא במשבר גדול"

שאלות מהותיות על החיים נמצאות בתת ההכרה של כולנו, מה הטעם בחיים, מדוע ולאן הם מובילים אותנו. כדי לקבל תשובות לשאלות אלו, אנחנו צריכים לחזור אחורה למפץ הגדול ומה שהיה לפניו. במקביל למפץ הגדול הפיזי, היה גם מפץ האגו הרוחני, כאשר אגו אחד ויחיד התנפץ למספר גדול מאוד של חלקים כמצע לאהבה עצמית של אנשים שהתפתחו פיזית ורוחנית במעברים חדים מדומם דרך צומח וחי למין האנושי.

תהליך התפתחות של האדם טרם הסתיים, האגו הולך וגובר ומגיע לשיאים חדשים (עדות לכך הן מלחמות העולם שהיו אף על פי שהיה מספיק מזון לכלל האוכלוסייה של כדור-הארץ). זוהי הסיבה לבעיית האנושות, האגו לא מאפשר לנו להתקרב אחד לשני, לאהוב ולתת מעצמו לאחרים.

הפתרון שחכמת הקבלה מציעה הוא חיבור על בסיס כלל הגדול "ואהבת לרעך כמוך". האנושות צריכה להגיע לשלב הבא של ההתפתחות שלה והפעם ההתפתחות חייבת להיות גם רוחנית. בכדי למנוע את מלחמת העולם הבאה, על כלל האנושות להתחבר ולבנות יחסים אנושיים קולקטיביים המבוססים על אהבת הזולת, כמו בתורת הקבלה שהמקובלים (מדענים רוחניים) השאירו לנו.