חשיבות ספר הזוהר לתיקון המשבר באנושות

יצרנו משבר אקלים שהופך קרקעות פוריות למדבר

אנחנו חיים על פני כדור הארץ במערכת אקולוגית מאוד מורכבת. רק בשנים האחרונות אנחנו מתחילים להבין את המורכבות שלה, איך כל חלק בה תלוי באחרים, ואת הנזקים הנגרמים כתוצאה מהתערבות של האדם במערכת הזו. בעבר בנינו סכרים, ייבשנו ביצות, חטבנו יערות, השמדנו חיות טרף ועכשיו אנחנו מתחילים לסבול מאוד מהתוצאות של מעשי העבר. יצרנו משבר אקלים שפוגע פגיעה קשה בחקלאות, יוצר מזג אוויר קיצוני והופך קרקעות פוריות למדבר. את כל זה הבנו אחרי שנים של מחקר ואיסוף מידע. אז איך כל זה קשור לספר הזוהר?  

אנחנו חיים בעוד מערכת, מאוד דומה למערכת האקולוגית, זוהי מערכת הקשרים בין בני אדם שנקראת הנשמה הכללית. זה לא מקום שאנחנו מגיעים אליו אחרי שהגוף הפיזי מת, זו מערכת שכולנו חיים בה עכשיו, בזה הרגע, והיא משפיעה מאוד על חיינו. כמו שהאנושות מבלי הבנה ודעת זיהמה את האוויר, המים , והרסה אזורים שלמים, אנחנו מזהמים את מערכת היחסים בין בני אדם, והורסים חלקים גדולים שלה. 

מכאן החשיבות הגדולה של ספר הזוהר. הספר מסביר לנו איך המערכת בנויה, איך היא מתפקדת, איך אפשר לבנות אותה בצורה טובה ונכונה וגם מה הם הפעולות שהורסות אותה. התוצאה של ההרס הזה מתבטאת באנושות בהרבה מאוד צורות גרועות. זה מגיע בצורת מגפות המתפשטות בכל כדור הארץ, מגפת דיכאון, מגפת בדידות, מגפת חוסר משמעות, מגפת רדיפת בצע, ואפילו מגפות כדוגמת הקורונה.

כשאנחנו רוצים לעצור את משבר האקלים אנחנו פונים לכל הידע המדעי שנצבר בידי בני אדם וממנו בונים תוכנית שמטרתה להחזיר את האיזון האקולוגי לכדור הארץ. כשאנחנו רוצים לעצור את משבר היחסים האנושי, אנחנו פונים לספרי הקבלה וספר הזוהר שהוא ספר יסודי של מדע הקבלה, וממנו נוכל לבנות תוכנית להחזרת האיזון ליחסים בין בני אדם.

המשבר האקולוגי היה נמנע אם היינו מבינים כבר בשלב מוקדם מאוד את הטעויות שאנחנו עושים ומונעים אותן, לתקן את המצב עכשיו זה הרבה יותר קשה. לכן יש חשיבות רבה מאוד שכלל האנושות תלמד ותבין את הידע הרוחני שנמצא בספר הזוהר, בכדי לפעול מהר ובצורה קלה למניעת המגפות הרוחניות המתפשטות באנושות.